رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه امیرکبیر: مدیران پیر و خسته جای خود را به جوانان متعهد، انقلابی و باسواد بدهند

رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه امیرکبیر: مدیران پیر و خسته جای خود را به جوانان متعهد، انقلابی و باسواد بدهند

رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه امیرکبیر: مدیران پیر و خسته جای خود را به جوانان متعهد، انقلابی و باسواد بدهند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در نشست «مردم‌سالاری دینی یا دین‌سالاری مردمی» که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با بیان اینکه بدون مردم نمی‌توان یک حکومت دینی مردمی داشته باشیم، اظهارداشت: مردم در خیلی از انتخابات‌ها درست انتخاب می‌کنند، ولی در برخی مواقع اینگونه نیست.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما از پیش نمی‌دانیم کدام انتخاب درست و یا کدام انتخاب غلط است، یادآور شد: شایسته‌سالاری باید محصول مردم‌سالاری باشد. خوش خوشان سالاری به اسم مردم‌سالاری این است که افراد معروف و سلبریتی‌ها در دنیا کاندیدا می‌شوند و رای می‌گیرند. در واقع این‌ها افکار عمومی را بازی می‌دهند و قشنگ دروغ می‌گویند.

 

وی افزود: الآن شارلاتان‌های مدرن را که خیلی هم خوش‌تیپ هستند می‌آورند و حرف‌های قشنگ می‌زنند. این‌ها در کار خود تخصص دارند، اما اگر تعهد و شرف هم داشته باشند انسان‌های شریفی هستند.

 

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: برخی از این سلبریتی‌ها از عدالت حرف می‌زنند، اما بعد می‌بینیم که بچه‌های آن‌ها در آمریکا هستند و برای آنها ماهانه ۱۲ هزار دلار می‌فرستند، بعد همین‌ها می‌گویند که این چه مملکتی است.

 

وی افزود: در انتخابات شورای شهر شنیدیم که برخی‌ها گفتند برای اینکه نام آن‌ها در لیست قرار بگیرد باید دو میلیارد تومان بدهند با این وجود سؤال این است کسی که دو میلیارد می‌دهد قرار است چند میلیارد به او برگردد؟

 

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: در اسلام هر کسی که شایستگی علمی، عملی و تعهد ندارد نباید وارد حکومت شود و در معرض آرای عمومی قرار بگیرد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: بخشی از مردم‌سالاری دینی محتوا و بخشی نیز روش است. با این وجود ما هنوز در ساختار مردم‌سالاری دینی و در حوزه روش‌ها مشکلاتی داریم که معتقدم نسل جوان متعهد انقلابی باید این مشکلات را حل کند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ افرادی به‌عنوان جاسوس در پست‌های حساس گفت: در کنار جاسوس‌های اطلاعاتی برخی‌ها نیز جاسوس فکری هستند. این افراد با سرویس‌های اطلاعاتی ارتباط ندارند، ولی در حکومت وجود دارند.

 

رحیم‌پور ازغدی گفت: برخی‌ها حرفشان هر چند وقت یکبار عوض می‌شود و دروغ می‌گویند مثلا امروز یک وعده می‌دهند و فردا خلاف آن را می‌گویند. این افراد یک وقت لیبرال، یک وقت سوپر لیبرال و یک وقت آمریکایی محض می‌شوند و یک وقت نیز ادبیات سکولار استفاده می‌کنند و گاهی نیز ادبیات غلیظ دینی را به کار می‌گیرند و زمانی هم عقل‌گرا می‌شوند. معتقدم این افراد کلاهبردار هستند، چون سیاست‌مدار دینی حقیقت‌مدار است.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید مردم‌سالاری تبدیل به عوام‌سالاری شود و عوام‌فریبی به اسم دموکراسی روی کار بیاید، افزود: برخی‌ها سیر تا پیاز و تمام کارکرد دستشان است، اما بعد می‌گویند مقصر کسانی هستند که شعار تند می‌دهند.

 

رحیم‌پور ازغدی در ادامه با اشاره به اهمیت جوان‌گرایی در کشور اظهار داشت: باید مدیران پیر و خسته کنار بروند و جوانان آگاه، متعهد، انقلابی و باسواد مسئولیت را به‌دست بگیرند، در غیر این صورت به مشکل می‌خوریم.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه سخنان خود گفت: برخی‌ها در مناظره‌های انتخاباتی به گونه‌ای حرف می‌زدند که انگار از مریخ آمده‌اند درحالیکه سابقه خودشان در تمام تصمیم‌گیری‌های این چند دهه موجود است و در همه کار‌های حکومت بوده‌اند ولی به‌گونه‌ای حرف می‌زدند که گویی جزء اپوزیسیون هستند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مردم طی چهل سال چهل بار در انتخابات‌ها شرکت کرده‌اند و شصت تا هفتاد درصد رای داده‌اند و این نشان می‌دهد مردم مجبور نیستند و سیستم را قبول دارند.

 

وی افزود: با این حال زمانی که از دولت خاتمی دولت احمدی‌نژاد و از دولت احمدی‌نژاد دولت روحانی بیرون می‌آید یعنی اینکه انتخابات دست دولت نیست که بخواهند تقلب کنند. البته تخلف وجود دارد، ولی تقلب نیست. با این وجود اگر مردم سیستم حکومتی را قبول نداشته باشند مشارکت هفتاد تا هشتاد درصدی در انتخابات ندارند.

 

ازغدی تصریح کرد: سال ۸۸ همه و از جمله سران جریان مقابل می‌دانستند که تقلب نشده است، ولی نمی‌گفتند. مثلا آقای خاتمی در جلساتی گفته بود که تقلب نشده با این وجود از دفتر رهبر انقلاب به او پیغام دادند که همین را به مردم بگویید که تقلب نشده، ولی نگفتند. حتی میرحسین موسوی هم می‌دانست که تقلب نشده است، ولی نمی‌گفت و من معتقدم این خیانت به دموکراسی است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ما نباید به مسئولان فاسد اجازه حاکمیت بدهیم. ما به‌عنوان مردم این حق را نداریم که به افراد فاقد شرایط رای دهیم که بر ما حاکم شوند، چراکه این یک انتحار اجتماعی است و اگر مسئولان فاقد شرایط رای دهیم به اسلام خیانت کرده‌ایم.

 

رحیم‌پور ازغدی در قسمت دیگری از سخنانش با بیان اینکه نظر امام خمینی با منتظری، بنی‌صدر و مهندس بازرگان نبود، گفت: امام فرمود به والله من با نخست وزیری بازرگان موافق نبودم، منتهی چون نظر کسانی که در انقلاب بودند این بود به‌خاطر اینکه نگویند من دیکتاتورم، پذیرفتم.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شاید بپرسید که اگر امام به ریاست جمهوری بنی‌صدر، نخست‌وزیری بازرگان و قائم مقامی منتظری راضی نبوده پس چرا پذیرفته است؟ در پاسخ باید گفت امام نمی‌تواند بدون امت کاری کند و امت هم بدون امام نمی‌تواند. با این وجود امام باید خط و خطوط را مشخص کند تا ملت در لبه پرتگاه سقوط قرار نگیرد. از این رو مردم خود باید تصمیم بگیرند البته ممکن است تصمیم آن‌ها نیز اشتباه باشد.

 

آدرس کوتاه :